Finał XI Konkursu Czytelniczego dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą już się cieszyć zasłużonymi wakacjami. W czwartek (25.06.15 r.) w obiekcie turystycznym w Suchawie nastąpiło uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015.

XI Konkurs Czytelniczy UTW, 25.06.15 r.

Zanim jednak to się stało studentów czekał ostatni egzamin – udział w Finale XI Konkursu Czytelniczego dla Uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Niedoskonałości i doskonałości w twórczości Krystyny Nepomuckiej”. Zakres zadnia obejmował znajomość życiorysu pisarki oraz dwóch powieści – "Małżeństwo niedoskonałe" i "Kochanek doskonały".
Gotowość przystąpienia do egzaminu zgłosiło 13 uczestników (Maria Antoniuk, Halina Bondyra, Zofia Chilczuk, Maria Daniluk, Anna Filc, Bożena Gierach, Halina Ignatiuk, Anna Kościuk, Krystyna Łągwa, Franciszka Patejuk, Janina Świętochowska, Janina Torbicz i Władysław Zarczuk).

Komisja Konkursowa w składzie: Przewodnicząca Irena Rutkowska, Członkowie: Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak po sprawdzeniu testów egzaminacyjnych, biorąc pod uwagę wysoki poziom wiedzy studentów, postanowiła sześciu uczestników nagrodzić i siedmiu wyróżnić.

Lista laureatów:

Nagrody:

• I miejsce: Krystyna Łągwa
  • II miejsce: Halina Bondyra,
  • III miejsce: Anna Kościuk,
  • IV miejsce: Janina Torbicz,
  • V miejsce: Anna Filc,
  • VI miejsce: Maria Daniluk.

Wyróżnienia (wg alfabetu): Maria Antoniuk, Zofia Chilczuk, Bożena Gierach, Halina Ignatiuk, Franciszka Patejuk, Janina Świętochowska, Władysław Zarczuk.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród laureatom konkursu odbyło się w obiekcie turystycznym w Suchawie udostępnionym dzięki uprzejmości ks. Stanisława Dadasa, Proboszcza Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie.
Wręczenia dyplomów laureatom dokonali: Burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński i Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski.

Honorowy Patronat nad konkursem: Wiesław Muszyński Burmistrz Włodawy

Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie.

Fundatorzy nagród:
Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Włodawa,
Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie,
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP Włodawa,
Dorota Garczyńska-Ślusarz,
Irena Rutkowska,
Mieczysław Tokarski.

Opracowanie testów egzaminacyjnych: Ewa Krukowska i Edyta Pietrzak (także projekt dokumentacji konkursowej: dyplomy, podziękowania).

Edyta Pietrzak

Fot. Edyta Pietrzak, Małgorzata Zińczuk i in.

Jesteś› tutaj: Regionalia Finał XI Konkursu Czytelniczego dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku