Szkolenie powiatowe

Dzisiaj (28.09.2015 r.) w naszej bibliotece odbyło się pierwsze seminarium szkoleniowe dla kierowników i pracowników Gminnych Bibliotek Publicznych oraz Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w związku z przejęciem od Powiatu Włodawskiego zadań w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej - Uchwała Nr VIII/35/15 Rady Miejskiej we Włodawie z dnia 30 kwietnia 2015 r. - i zgodnie z Porozumieniem zawartym w dniu 2 czerwca 2015 r. we Włodawie pomiędzy Zarządem Powiatu we Włodawie a Burmistrzem Włodawy.

Szkolenie powiatowe, 28.09.15 r.

Poza bibliotekarzami z terenu powiatu na spotkaniu gościliśmy panią Małgorzatę Pieczykolan kier. Działu Instrukcyjno-Metodycznego WBP w Lublinie. Bibliotekarze przedstawili swoje placówki, ważne wydarzenia, projekty, osiągnięcia za lata 2014-2015. Szczegółową relację z nowo otwartej Filii bibliotecznej w Wytycznie (GBP Urszulin) zdała pani Barbara Wałecka wzbogacając swoją wypowiedź prezentacją multimedialną przedstawiającą zdjęcia budynku świetlicy OSP, w którym mieści się biblioteka i nosi nazwę"Książnica Pana Jana". Nazwa budynku jest ukłonem w stronę nieżyjącego bardzo zasłużonego w środowisku lokalnym bibliotekarza Jana Kurackiego.

Bibliotekarze zwiedzili też prezentowane w bibliotecznych galeriach wystawy: fotografii w Galerii Na Parterze, "Legiony Polskie 1915. Od Nidy do Bugu" w Galerii Na Piętrze oraz "Nasz Profesor" w Galerii Na Poddaszu.

Kolejne spotkanie z bibliotekarzami powiatowymi planujemy na połowę grudnia 2015 r.

Ewa Krukowska

Fot. Edyta Pietrzak