Nowy rok szkolny zaczynamy w MBP!

W dniu 9 października Miejską Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa uczniów ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie – klasa I technik żywienia i usług/technik hotelarstwa (wychowawca Anna Kloc, opiekunowie: Halina Karpiuk i Zbigniew Sidoruk).

ZSZ nr 1 i II LO, kl. I, 09.10.15 r.

Uczniowie rozpoczynający naukę w szkole średniej, wkraczający w nowy etap edukacyjny, będą musieli korzystać z różnych źródeł informacji i zasobów różnych bibliotek.

Bogatą ofertę Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie przedstawili pracownicy biblioteki, zapoznając uczniów z pracą i zbiorami poszczególnych działów – Czytelni, Wypożyczalni, Działu Regionalnego, Oddziału dla Dzieci i Czytelni Internetowej. Duże zainteresowanie uczniów wzbudził nasz katalog automatyczny „Mateusz”, dzięki któremu można on-line sprawdzić i zarezerwować poszukiwaną książkę, a także możliwość bezpłatnego korzystania w bibliotece z dostępu do szybkiego Internetu.

Serdecznie witamy Nowych Czytelników i zapraszamy uczniów klas pierwszych innych szkół do odwiedzenia naszej biblioteki!

Beata Wulczyńska

Fot. Małgorzata Topolska

Jesteś› tutaj: Regionalia Nowy rok szkolny zaczynamy w MBP!