Wykład "100-rocznica wjazdu Legionów Polskich do Włodawy" na zajęciach UTW

W czwartek (29.10.2015 r.) w murach włodawskiej biblioteki spotkali się uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy we Włodawie.

UTW, 29.10.15 r.

Dzisiejszy, niezwykle interesujący, wykład "100-rocznica wjazdu Legionów Polskich do Włodawy" odbył się w scenerii prezentowanej w Galerii Na Piętrze wystawy „Legiony Polskie 1915. Od Nidy do Bugu”.

Uczestnicy Uniwersytetu zapoznali się z materiałami dokumentującymi przemarsz Legionów przez Ziemię Włodawską oraz fotografiami przedstawiającymi obiekty upamiętniające miejsca historycznych wydarzeń sprzed stu lat z uwagą wysłuchując komentarza merytorycznego pana Mieczysława Tokarskiego, Prezesa włodawskiego oddziału PTTK.

Edyta Pietrzak

Fot. Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Wykład "100-rocznica wjazdu Legionów Polskich do Włodawy" na zajęciach UTW