Dzień postaci z bajek w BPG Hańsk

W dniu 26 listopada 2015 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk odbyła się impreza czytelnicza z okazji „Dnia postaci z bajek”. Dzieci z miejscowego przedszkola oraz z klas I-III wzięły udział w konkursie na przebranie bajkowe.

BPG Hańsk, Dzień postaci z bajek, 26.11.15 r.

Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu stroju wybranej postaci.

Komisja konkursowa w składzie:
1. Ewa Krukowska - instruktor ds. bibliotek powiatu włodawskiego
2. Monika Urbańska-Nazaruk – instruktor ds. bibliotek powiatu włodawskiego
3. Iwona Gołdyn – bibliotekarz szkolny
mogła wybrać od 1 do 3 najlepszych przebrań bajkowych z danej klasy.

Na scenie zaprezentowało się wielu bohaterów z różnych bajek: Czerwony Kapturek, Dziewczynka z zapałkami, Kot w butach, Calineczka, Kopciuszek. Ponadto wystąpiły także Pocahontas, Muszkieter, Pirat i wiele innych. Nagrodę publiczności za najładniejszy strój otrzymał słoń w kratkę – Elmer. Dzieci mogły również zaprezentować wiersz lub piosenkę na temat swojej postaci. Nagrodą w konkursie były książki, które otrzymała biblioteka szkolna.

Konkurs był kolejną akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych czytelników w Bibliotece Publicznej w Hańsku, a także okazją do zabawy i zaangażowania rodziców i dzieci we wspólne działanie.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk