Szkolenie powiatowe

Dzisiaj (14.12.2015 r.) w naszej bibliotece odbyło się drugie w tym roku seminarium szkoleniowe dla kierowników i pracowników Gminnych Bibliotek Publicznych oraz Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w związku z opieką merytoryczną nad bibliotekami publicznymi Powiatu Włodawskiego.

Szkolenie powiatowe, 14.12.15 r.

W części merytorycznej szkolenia, program obejmował instrukcję w zakresie sporządzania protokołów ubytków książek w systemie bibliotecznym MATEUSZ oraz wytyczne do opracowania prawidłowych planów pracy. Poza bibliotekarzami z terenu powiatu na spotkaniu gościliśmy panią Joannę Chapską opiekuna powiatu włodawskiego z ramienia WBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie, przedstawiciela burmistrza panią Agatę Zakrzewską, natomiast urząd Starostwa Powiatowego reprezentowali panowie Wicestarosta Adam Panasiuk i Leszek Popik, kierownik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej.

Bibliotekarze zwiedzili też prezentowane w bibliotecznych galeriach wystawy: „Akwarela Rozwesela” – powarsztatowa wystawa malarstwa akwarelowego w Galerii Na Piętrze, „Pisanie Ikon Włodawa 2015” w Galerii Na Parterze, oraz „Cztery pory roku” – poplenerowa wystawa udostępniona przez Towarzystwo Popularyzacji Piękna Polesia w Galerii Na Poddaszu.

Szkolenie zakończyliśmy spotkaniem opłatkowym, na którym dyrektor biblioteki złożył życzenia bożonarodzeniowe wszystkim bibliotekarzom i zaproszonym gościom. W miłej, świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i zgodnie z tradycją nie zabrakło na naszym szkoleniowym stole wigilijnych potraw.

Kolejne spotkanie z bibliotekarzami powiatowymi planujemy na przełom luty/marzec 2016 r. Będzie to najprawdopodobniej szkolenie wyjazdowe do ”Książnicy Pana Jana” w Wytycznie. Jest to pięknie zmodernizowana Filia Biblioteki Gminnej w Urszulinie.

Ewa Krukowska

Fot. Edyta Pietrzak