Wiersz to list do człowieka

Na naszych oczach zanika umiejętność rozmowy twarzą w twarz. A także umiejętność rozmowy człowieka z samym sobą. Czyjś wiersz, przeczytany i przeżyty, naprowadza na wewnętrzną rozmowę.

BPG Hańsk, 03.02.2016 r.

Wiersz to list do człowieka. Pod takim tytułem 3 lutego 2016 Klub Kobiet przy bibliotece publicznej gminy w Hańsku zorganizował spotkanie autorskie z Henryką Dederko z Czułczyc.

Pani Henryka opowiadała o swojej pasji poetyckiej. Towarzyszący jej mąż Mirosław uzupełniał jej wypowiedzi swoimi fotografiami oraz interpretował twórczość małżonki. Spotkanie było pretekstem do rozmów na temat kondycji człowieka w otaczającym nas świecie, o kondycji języka polskiego. Biblioteka publiczna zaprezentowała swoje zbiory twórców lokalnych z gminy, powiatu oraz prasę literacką dostępna w placówce.

W imieniu Klubu opiekun
Wioletta Wójtowicz-Wicińska