Spotkanie Klubu Kobiet w Hańsku

Klub Kobiet przy bibliotece publicznej gminy Hańsk gościł (06.04.16 r.) panią Marię Pawlik miłośniczkę dobrej literatury, poetkę, emerytowaną nauczycielkę j. polskiego oraz pasjonatkę kwiatów.

BPG Hańsk, 06.04.16 r.

Pani Maria realizuje swoje pasje od wielu, wielu lat. Była założycielką pierwszego składu zespołu obrzędowego w Zanowiniu w gminie Dorohusk. W Ujazdowie mieszka od roku 1980. Tutaj uczyła w szkole podstawowej, prowadziła zespoły teatralne, kółka recytatorskie. Po przejściu na emeryturę wydała własnym sumptem kronikę pracy zawodowej „Czas zamknięty we wspomnieniach”, monografie rodzinną pod tytułem „Pamięcią biegnę ku dolinie ukrytej wśród zielonych wzgórz” oraz dwa tomiki poezji: „Miedzy świtem a zmierzchem” i „Być sobą”.

Nigdy nie zabiegałam o popularność, realizowałam swoje marzenia. Zawsze byłam sobą. Co to znaczy być sobą?
Być sobą to cieszyć się dniem po przebudzeniu
Być sobą to dać się ponieść każdemu marzeniu
Być sobą to słowem brudnym nie ranić nikogo
Być sobą to iść przed siebie zawsze własna drogą
Być sobą to szczerym okiem rozweselać słońce
Być sobą to swe zdanie mieć do końca
Być sobą to się cieszyć wciąż z każdej godziny
Być sobą- zdrową tkanką być ludzkiej rodziny.
Maria Pawlik

Wioletta Wójtowicz-Wicińska