Noc z Andersenem w BPG Hańsk

W nocy z 29 na 30 kwietnia najmłodsi czytelnicy Biblioteki Publicznej Gminy Hańsk próbowali dowiedzieć się, „Co robią książki nocą?” Było to możliwe dzięki organizowanej już po raz piąty „Nocy z Andersenem”. Tegoroczna edycja była nie tylko okazją do świętowania urodzin słynnego bajkopisarza, ale także Międzynarodowego Dnia Tańca. W otwartej części imprezy uczestniczyło blisko 100 osób, natomiast na nocleg wśród książek zdecydowało się 50 dzieci.

BPG Hańsk, VI Noc z Andersenem, 29-30.04.2016 r.

Głównym celem „Nocy z Andersenem” jest rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych, skojarzenie czytania z przyjemnością, a nie obowiązkową lekturą, pokazanie im piękna słowa mówionego i uroku wspólnego spędzania wolnego czasu.

Tradycją Nocy z Andersenem jest więc głośne czytanie dzieciom. W tym roku na zaproszenie biblioteki odpowiedzieli goście: słoń Elmer, członkowie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, Krystyna Śledzińska, Ewa Dywańska, Małgorzata Kida z Koła Aktywnych Kobiet oraz Iwona Michałowicz i Bogusława Górska.

Noc z Andersenem rozpoczęły warsztaty tańca ludowego przeprowadzone przez instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury z Włodawy. Następnym punktem nocnych harców w bibliotece były tańce cygańskie zaprezentowane przez Koło Aktywnych Kobiet z Hańska.

Zabawy integracyjne i tańce czekały na dzieci podczas spotkania z Bogusławą Górską – koordynatorem akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w powiecie włodawskim, która jak co roku odwiedziła bibliotekę w Hańsku podczas „Nocy z Andersenem”.

Ponadto uczestnicy imprezy brali udział w zabawach literackich, integracyjnych, tanecznych. Na dzieci czekała także niespodzianka przygotowana przez Dyrektora GOK Ariela Struskiego – harce na dmuchańcach.

„Noc z Andersenem” odbywa się w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”, której liderem na terenie gminy Hańsk jest bibliotekarka Agnieszka Wróbel.

Biblioteka Publiczna w Hańsku dziękuje wszystkim opiekunom i wolontariuszom za zaangażowanie i wsparcie!

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk