Debata nt.: „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”

W środę (18.05.2016 r.) w Bibliotece Publicznej Gminy Hańsk odbyła się debata „Rozwijamy skrzydła Polski Lokalnej” poświęcona odpowiedzi na pytanie „Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej”.

Hańsk, debata, 18.05.16 r.

Debaty odbywają się przez cały maj w 50 miejscowościach w całej Polsce. Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk jest jedyną instytucją na Lubelszczyźnie biorącą w niej udział.

Celem debaty było określenie co nas motywuje do działania na rzecz społeczności lokalnej, a także co czy kto może ułatwić nam nasze działania oraz w nich wspomóc.

Hańsk, debata, 18.05.16 r.

Debata miała charakter międzypokoleniowy i międzysektorowy. Uczestniczyła w niej młodzież, osoby dorosłe a także seniorzy, reprezentujący środowisko przedsiębiorców, samorządowców, nauczycieli, bibliotekarzy oraz działaczy społecznych.

Hańsk, debata, 18.05.16 r.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali również bibliotekarze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie, których reprezentowały: Małgorzata Zińczuk – z-ca dyrektora ds. merytorycznych, Edyta Pietrzak – kierownik Działu Regionalnego, Ewa Krukowska i Monika Urbańska-Nazaruk – instruktor ds. bibliotek publicznych powiatu włodawskiego.

Bibliotecznym koordynatorem spotkania była Wioletta Wójtowicz-Wicińska, a warsztaty poprowadziła Jolanta Janiec, trenerka ze Szkoły Trenerskiej Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP.

Efekty dyskusji zostaną zebrane i opublikowane oraz przedstawione podczas XI Kongresu Obywatelskiego w listopadzie 2016 r.

Monika Urbańska-Nazaruk

Jesteś› tutaj: Regionalia Debata nt.: „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”