Rekord czytania w Hańsku

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk, we współpracy z biblioteką szkolną oraz GOK, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

BPG Hańsk, 10.06.2016 r.

10 czerwca dokładnie o godz. 1000 uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali — każdy to, na co miał ochotę, ustanawiając tym samym rekord czytania w jednym momencie. W Hańsku na boisku przed Szkołą Podstawową w przedsięwzięciu wzięło udział 241 osób.

Akcję rozpoczęło głośne czytanie „Książki mojego dzieciństwa ”przez zaproszonych gości. Fragmenty ulubionych książek zaprezentowali: Sekretarz Gminy Romuald Pryll, Dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola Barbara Wilgocka, nauczyciel Barbara Korona, pielęgniarka Wiesława Szwed-Ćwir oraz uczniowie Anita Brzeziecka oraz Emilia Będziejewska. Następnie „rekordziści” wzięli udział w wielu konkursach i zabawach, m.in. tańcu z książką oraz książkowym łańcuchu.

Akcja miała na celu promowanie czytania i książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk