Literackie spotkanie bez granic – fotorelacja

W poniedziałek, 11 lipca 2016 r., w sali konferencyjnej włodawskiej książnicy odbyło się spotkanie literackie z białoruskimi ludźmi słowa.

Literackie spotkanie bez granic, 11.07.16 r.

Spotkanie otworzył, witając przybyłych gości, pan Jacek Żurawski, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

Literackie spotkanie bez granic, 11.07.16 r.

W tematykę spotkania wprowadził, przedstawiając gości, pan Zbigniew Włodzimierz Fronczek, lubelski regionalista, Redaktor Naczelny czasopisma „Lublin. Kultura i społeczeństwo”.

Literackie spotkanie bez granic, 11.07.16 r.

Pan Aleksiej Fiłatow, poeta, prozaik, przeczytał swoje wybrane wiersze oraz opowiadanie o pisarzu z Brześcia i Lucynie z Włodawy "Polskie konie w Białorusi".

Literackie spotkanie bez granic, 11.07.16 r.

Jako kolejny głos zabrał pan Paweł Lachnowicz – prozaik, tłumacz, autor przekładu książek Małgorzaty Szejnert i Zbigniewa Fronczka na język białoruski.

Literackie spotkanie bez granic, 11.07.16 r.

Inicjatorem spotkania był pan Aldon Dzięcioł, członek Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza” ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Literackie spotkanie bez granic – fotorelacja