Włodawska Biblioteka jednym z przystanków Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa 2016

W ramach Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa 2016 w Starostwie Powiatowym we Włodawie 11 sierpnia odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja „Nasze Polesie, Nasz Bug”.

Wizyta gości z Ukrainy, 11.08.16 r.

Po jej zakończeniu delegacja uczestników z Ukrainy wraz z towarzyszącymi jej przedstawicielami włodawskich władz samorządowych: Adamem Panasiukiem – Wicestarostą Włodawskim, Romualdem Pryllem – Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Wiesławem Muszyńskim – Burmistrzem Włodawy gościła we włodawskiej książnicy.

O misji, celach i zadaniach statutowych placówki oraz wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na modernizację obiektu w ramach projektu Gminy Miejskiej Włodawa „Poprawa dostępności do zasobów miejskiej biblioteki publicznej dla mieszkańców Włodawy” relacjonował dyrektor Jacek Żurawski.

Biblioteczną działalność merytoryczną oraz realizację zadań kulturalno-edukacyjno-czytelniczych przedstawili zwiedzającym poszczególne agendy: z-ca dyrektora ds. merytorycznych Małgorzata Zińczuk, kierownik Działu Regionalnego Edyta Pietrzak, opiekun Czytelni Internetowej Marek Paszkowski, specjalista ds. animacji kulturalnej Urszula Panasiuk.

W galeriach bibliotecznych Gościom zaprezentowano aktualnie eksponowane wystawy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się najnowsza, podsumowująca projekt „Szuka Pod Koszem”, którą zaprezentował Konrad Smoliński – pomysłodawca, lider grupy nieformalnej działającej na terenie miasta pod Honorowym Patronatem Burmistrza Włodawy oraz „parasolem” formalnym Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu we Włodawie.

Gościom z Ukrainy dziękujemy za miłą wizytę i upominki. Zapraszamy za rok.

Małgorzata Zińczuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Regionalia Włodawska Biblioteka jednym z przystanków Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa 2016