Zapraszamy na spotkanie z Reginą Jachimczuk

Książka

Ocalić od zapomnienia
Polesie Wschodnie z … literaturą w tle

Dyskusyjny Klub Książki dla Dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Włodawskiej serdecznie zapraszają 24 sierpnia 2016 r. o godz. 16.00 do bibliotecznej Galerii „Na Parterze” na spotkanie z Panią Reginą Jachimczuk. W scenerii artystycznych prac członków Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie Włodawianka zamieszkała obecnie w Warszawie wystąpi z wykładem z cyklu „Ocalić od zapomnienia” – Polesie Wschodnie z... literaturą w tle.

W konspekcie wykładu:
- obraz geograficzny Polesia w książkach autorów dawnych i współczesnych;
- życie mieszkańców w latach 30-tych XX w. i po II wojnie światowej;
- niezwykły urok Polesia południowo-wschodniego jako kompleksu bagien i torfowisk;
- wybitni ludzie Polesia tworzący historię i kulturę polską;
- kultura, przyroda i atrakcje turystyczne współczesnego Polesia Zachodniego.

Regina JachimczukRegina Jachimczuk z domu Mazurkówna, absolwentka włodawskiego Gimnazjum nr 536; w latach 1946 – 1950 studiująca na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie w 1951 r. uzyskała w zakresie filologii polskiej tytuł magistra filozofii. Zamieszkała w Warszawie, ale sercem wciąż związana z Włodawą; autorka artykułów do Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego „Wschód”, wieloletni członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Włodawskiej w funkcji wiceprezesa, honorowy członek Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, czytelniczka i sympatyczka włodawskiej książnicy, od kilkunastu lat występująca z wykładami i prelekcjami literacko-historycznymi dla lokalnej publiczności czytelniczej.

Miłośników i sympatyków poleskich klimatów serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny!
Galeria „Na Parterze”, Miejska Biblioteka Publiczna,
ul. Przechodnia 13, Włodawa
24 sierpnia 2016 r., godz. 16.00

Spotkanie odbędzie się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa DKK.

Loga

Jesteś› tutaj: Regionalia Zapraszamy na spotkanie z Reginą Jachimczuk