Szkolenie powiatowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie

W poniedziałek (19 września) w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej, Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zorganizowała szkolenie dla dyrektorów, kierowników i pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego. Spotkanie odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie.

Szkoloenie powiatowe, GBP Urszulin, 19.09.16 r.

Jest to już trzecie wyjazdowe szkolenie powiatowe w tym roku. Uczestnicy szkolenia zwiedzali nowy obiekt biblioteki, który został zmodernizowany w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Biblioteka + Infrastruktura Bibliotek. Funkcję przewodnika po nowym obiekcie pełniła Pani Teresa Kuczyńska, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie.

Część merytoryczna szkolenia była poświęcona dwóm tematom. Pierwszy brzmiał: Statut – jaką rolę pełni, jak go zmieniać, zagadnienie to szeroko i w sposób wyczerpujący omówiła Joanna Chapska – instruktor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie a zarazem opiekun naszego powiatu. Natomiast drugi temat szkolenia pt.: Co warto czytać? – przegląd nowości wydawniczych, jak zawsze, w bardzo ciekawy sposób przedstawiła Pani Marzena Kopciowska, również pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.

Po części merytorycznej organizatorzy i gospodarze podjęli uczestników szkolenia bardzo smacznym obiadem w Hotelu Drob w Urszulinie.

Następne szkolenie bibliotekarzy powiatu włodawskiego zostanie zorganizowane na początku grudnia i odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.

Monika Urbańska-Nazaruk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Regionalia Szkolenie powiatowe w Gminnej Bibliotece Publicznej w Urszulinie