Szczęśliwa jedenastka – spotkanie z zawodnikiem Supertmoto Tomkiem Rysio

Biblioteka to miejsce, w którym dzielimy się z czytelnikami książkami i zapisaną w nich wiedzą. My bibliotekarze dzielimy się z innymi naszą pasją do literatury. Nie uzurpujemy sobie jednak prawa do wyłączności - staramy się tworzy przestrzeń w której o swoich zainteresowaniach opowiedzieć mogą też inni - malarze, rzeźbiarze, fani starych aut…

Supermoto, spotkanie z Tomaszem Rysio, 27.09.16 r.

Spotkanie, które odbyło się we wtorek 27 września 2016 r., było właśnie takim przykładem inspirowania innych. W naszej Galerii Na Parterze wypełnionej zapachem silników motocyklowych stanowiących element scenografii, o swojej pasji opowiedział nam zwycięzca cyklu wyścigowego o Puchar Lubelszczyzny Supermoto w 2013 r., 4 zawodnik Pucharu Polski w Supermoto w 2014 r., 6 zawodnik podczas międzynarodowych Grand Prix Polski w Poznaniu Supermoto oraz zdobywca 1 miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Lubelszczyzny w Motocrossie klasa open D Wierzchowina w 2015 r. Tomasz Rychu Rysio! :)

Jedenastka (to numer, który Tomasz wybrał sobie jako zawodnik) opowiedział zgromadzonym gościom czym jest Supermoto i jak wygląda tuning motocykla na potrzeby tej dyscypliny. Prowadząca spotkanie, Urszula Panasiuk, jak na kobietę przystało nie omieszkała spytać o strój, który według Tomka powinien być kolorowy i widowiskowy, ale przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo.

Rozmowa toczyła się wokół początków zainteresowania motocyklami – od pierwszych przygód z polską WSK, poprzez zdobywanie doświadczenia na Torze Lublin, po obecne przygotowanie fizyczne i psychiczne, które mają zapewnić sukces podczas startów w zawodach. Nasz gość zdradził tajemnicę treningu mentalnego, który stosuje – w wyobraźni odtwarza sytuację na torze – dźwięki, zapachy, powiew wiatru... i w ten sposób realnie poprawia swoje wyniki. Po wspólnym treningu wyruszyliśmy na zawody, która są dla Tomka niesamowitym doświadczeniem – okazją do podejmowania kolejnych wyzwań, poznania najlepszych zawodników i zawierania nowych przyjaźni. Podczas tych wyjazdów towarzyszą mu przyjaciele – ukochana dziewczyna Żaneta Żybura, która wspiera go podczas startów oraz Przemysław Budzyński, który fotografią dokumentuje jego wyczyny. Zdjęcia Przemka prezentowane na ścianach stanowiły tło rozmowy. Obecnie oglądać je można na wystawie w Galerii na Piętrze. Na pytanie, co jest najważniejsze w tego typu fotografii sportowej, usłyszeliśmy „dużo piachu”. :)

Supermoto, wystawa, Galeria Na Piętrze MBP Włodawa

Zarówno w kierunku bliskich, jak i sponsorów padło wiele słów wdzięczności. Życzymy Ci Tomku, aby to wsparcie towarzyszyło Ci nieustannie w spełnianiu kolejnych marzeń, zarówno tych sportowych, jak i wynikających z innych pasji!!!

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Szczęśliwa jedenastka – spotkanie z zawodnikiem Supertmoto Tomkiem Rysio