Klub Emeryt :) pl i Historia Włodawy i okolic

Październikowe zajęcia Klubu EmerytUśmiechpl związane były z poznawaniem historii Włodawy i okolic.

Klub Emeryt :) pl, zajęcia październik 2016 r.

5 października klubowicze wysłuchali wykładu dotyczącego Holocaustu z uwzględnieniem najnowszych badań archeologicznych prowadzonych w ostatnich latach na terenie byłego hitlerowskiego obozu zagłady w Sobiborze.
Zajęcia prowadził dr Marek Bem.

12 października uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią Włodawy oraz obejrzenia archiwalnych zdjęć przedstawiających poszczególne fragmenty miasta.
19 października klubowicze wyruszyli „Szlakiem Trzech Kultur” zwiedzając kolejno: Muzeum – Zespół Synagogalny we Włodawie, Cerkiew pw. Narodzenia Narodzenia Najświętszej Marii Panny we Włodawie oraz kościół pw. św Ludwika we Włodawie.
26 października uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu dotyczącego włodawskiej gałęzi rodu Zamoyskich. Ponadto obejrzeli archiwalne plany Włodawy oraz zapoznali się z adresami portali internetowych oferujących wybór map.
12, 19 i 26 października o Włodawie opowiadał Piotr Czyż.

Podczas listopadowych zajęć Klubu EmerytUśmiechpl uczestnicy będą tworzyli galerię z fotografii wykonanych podczas zwiedzania miasta.
Pierwsze spotkanie już 9 listopada.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z październikowych spotkań w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Klub Emeryt :) pl i Historia Włodawy i okolic