Tadeusz Kościuszko - bohater dwojga narodów

Tematem spotkania (16.03.2017 r.) słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy PZREiI O/Włodawa, które odbyło w naszej bibliotece, było przedstawienie postaci Tadeusz Kościuszki w związku z uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustanawiającej rok 2017 m. in. ROKIEM KOŚCIUSZKI.

UTW, 16.03.17 r.

Słuchacze mieli okazję obejrzeć fragmenty filmu "Jego imię Polska" (w reżyserii Lucyny Smolińskiej i Mieczysława Sroki, muzyka Aleksander Przybytek a przepiękne zdjęcia Adam Fręśko i Witold Wojciechowski), który przedstawia sylwetkę bohatera obojgu narodów - Polski i Stanów Zjednoczonych, a jego życie i dokonania otacza legenda.

Spotkanie rozpoczęło się wysłuchaniem treści listu napisanego przez Ludwikę Sosnowską do Tadeusz Kościuszki, następnie słuchacze zostali zaopatrzeni w materiały, z którymi mają obowiązek się zapoznać.

Od kilkunastu lat nasza biblioteka w ramach współpracy z PZREiI organizuje raz w roku konkurs czytelniczy dla słuchacz UTW. Tegoroczna edycja konkursu poświęcona jest życiu Tadeusza Kościuszki.
Przewidywany termin przeprowadzenia eliminacji konkursowych zaplanowano na 02.06.2017 r. godz. 12.00.

Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Regionalia Tadeusz Kościuszko - bohater dwojga narodów