Zilustrować głębię doznań – wernisaż malarstwa Jolanty Kuśmierz

W ciepły piątkowy wieczór, 26 maja 2017 r., mieliśmy przyjemność uroczyście otworzyć wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna”. Spotkanie rozpoczął dyrektor MBP Włodawa Jacek Żurawski gratulując artystce wspaniałych prac oraz życząc powodzenia na dalszej artystycznej ścieżce, wernisaż poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego.

Jolanta Kuśmierz - Twarz wielostronna - wernisaż 26.05.17 r.

Uroczystość, która przebiegała w miłej, ciepłej atmosferze, obfitowała w liczne pytania do artystki, która chętnie zaspokajała ciekawość uczestników opowiadając o swojej pasji, etapach i warunkach powstawania dzieł oraz genezie tematyki prac. Całości wydarzenia dopełniły kwiaty i gratulacje skierowane do malarki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku ufundowanego przez artystkę.

W Galerii Na Parterze prezentujemy 32 obrazy wykonane przez Jolantę Kuśmierz. Dzieła tworzą swoiste kontinuum, wśród których odnajdziemy cykl prac obrazujących cywilizacyjną metamorfozę dziewczyny, obrazy przedstawiające wewnętrzne doznania człowieka, których głębia i intensywność wyraża się poprzez splątanie myśli ilustrowanych ludzkimi sylwetkami, a także cykl, w którym istotną rolę spełnia kolor czerwony – najgorętsza ze wszystkich barw – kolor życia, emocji i skrajnych uczuć.

Ponadto w gablotach można zobaczyć foldery, ulotki i plakaty z wystaw indywidualnych i zbiorowych, w których artystka brała udział. Możemy też obejrzeć prace wykonane piórkiem i suche pastele.
Zdjęcia, które są prezentowane na wirtualnej wystawie pochodzą ze zbiorów malarki.

Aktualnie prezentowana wystawa będzie czynna do połowy czerwca 2017 r.
Zapraszamy do Galerii Na Parterze.

Serdeczne podziękowania składamy Jolancie Kuśmierz za udostępnienie swoich prac, uczestnikom wernisażu za przybycie i poświęcenie swojego czasu na wspólne spotkanie ze sztuką, natomiast pracownikom biblioteki za zaangażowanie w przygotowanie i realizację wydarzenia.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Zilustrować głębię doznań – wernisaż malarstwa Jolanty Kuśmierz