Wśród ziół pól, lasów i ogrodów – spotkanie z Arkadiuszem Iwaniukiem

We wtorek, 13 czerwca 2017 r., odbyło się spotkanie, któremu towarzyszyły autorska wirtualna wystawa oraz ekspozycja książek i fotografii roślin, z Arkadiuszem Iwaniukiem, promujące książkę ”Zioła pól, lasów i ogrodów”.

Spotkanie z Arkadiuszem Iwaniukiem, 13.06.17 r.

Arkadiusz Iwaniuk – z wykształcenia dyplomowany ogrodnik, a jednocześnie przyrodnik i krajoznawca. Od lat zajmuje się popularyzacją amatorskiej uprawy roślin, ze szczególnym uwzględnieniem naturalnych sposobów pielęgnacji i ochrony. Autor poradników „ABC ogrodnictwa bliskiego naturze”, „Atlas ziół krajowych”, „Vademecum ogrodnika”, „Polski ogród wiejski” oraz przewodników turystycznych po Polesiu – czytamy na okładce przedstawianej książki „Zioła pól, lasów i ogrodów”.

Niezwykle ciekawie opowiadał Pan Arkadiusz zarówno o promowanej książce, jak i o ziołach, prezentując przyniesione przez siebie okazy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o miejscach występowania, sposobach pozyskiwania i oddziaływaniu na organizm wybranych roślin.

Nie zabrakło również pytań od zainteresowanej widowni, na które Pan Arkadiusz odpowiadał niezwykle ciekawie.

Spotkanie zakończyło się indywidualnym rozmowami z autorem oraz słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Arkadiusza Iwaniuka.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Arkadiuszowi za wspaniałe spotkanie oraz za podarowane egzemplarze książki „Zioła pól, lasów i ogrodów”. Zainteresowanych zapoznaniem się z publikacją zapraszamy do Działu Regionalnego lub Wypożyczalni dla Dorosłych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Wśród ziół pól, lasów i ogrodów – spotkanie z Arkadiuszem Iwaniukiem