W Hańsku czytają dzieciom

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk po raz kolejny włączyła się w akcję „Tygodnia czytania” (03-10.06.17 r.) w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem akcji jest pobudzenie wyobraźni, zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki i sięgania po książki.

BPG Hańsk - Tydzień czytania - 03-10.06.17 r.

„Tydzień czytania” rozpoczęły zajęcia w klasach IV i VI „Czy w bibliotece musi być cicho?” oraz zajęcia edukacyjne na temat wielokulturowości, kultury żydowskiej oraz mowie nienawiści w sieci.

Ponadto w ramach „Tygodnia czytania” teatr kukiełkowy z Domu Kultury w Dubecznie pod kierunkiem Moniki Doszko zaprezentował przedszkolakom spektakl „Jaś i Małgosia”.

Kolejny dzień czytania upłynął pod znakiem pobicia rekordu czytania, podczas którego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Hańsku oraz Gimnazjum Publicznego w Dubecznie zebrali się w swoich szkołach i wspólnie czytali - każdy to, na co miał ochotę, ustanawiając tym samym rekord czytania w jednym momencie. W akcji „Jak nie czytam, jak czytam” wzięły udział 194 osoby.

Ponadto podczas „Tygodnia czytania grupa „Biblioludków wraz z opiekunem Iwoną Michałowicz wysłuchała głośnego czytania książki „Zawodowcy” P. Beręsewicza oraz wzięła udział w teleturnieju „Kocham Cię książko”. Niespodzianką był także mini-koncert uczennicy z przedszkola – Róży Leśniewskiej, która zaprezentowała swoje umiejętności gry na skrzypcach.

Przedszkolaki wysłuchały głośnego czytania w plenerze – w miejscowym parku, a gimnazjaliści wzięli udział w konkursie „Selfie z książką”, w którym nagrodę otrzymała Klaudia Szkodzinska.

Zajęcia w ramach „Tygodnia czytania” przygotowała bibliotekarka BP w Hańsku –Agnieszka Wróbel (lider akcji „Cała Polska czyta dzieciom” na terenie gminy Hańsk).

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk