Szkolenie powiatowe bibliotekarzy 28.09.2017 r.

W czwartek (28.09.2017 r.) w naszej bibliotece odbyło się szkolenie dla dyrektorów, kierowników oraz pracowników Bibliotek Publicznych i Filii Bibliotecznych powiatu włodawskiego w ramach realizacji zadań biblioteki powiatowej.

Szkolenie powiatowe, 28.09.17 r.

W programie szkolenia:
1. Co warto czytać? – przegląd nowości wydawniczych – Marzena Kopciowska, Księgarnia "U Hieronima" WBP w Lublinie,
2. Prawa autorskie w bibliotece – Mateusz Kotyła – Fundacja Legalna Kultura w Warszawie (w programie m.in.: gdzie szukać legalnych zasobów kultury w Internecie, czy i co można ściągać i udostępniać w Internecie, jakie zagrożenia wiążą się z korzystaniem z niepewnych źródeł w sieci, wyjaśnienie zagadnień związanych z prawem autorskim takich jak m.in.: utwór, autor, licencja, dozwolony użytek, domena publiczna, plagiat, cytat).

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie za pośrednictwem Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie przekazała wszystkim bibliotekom publikację pt.: "Raport Pileckiego" – Witolda Pileckiego. Bibliotekarze otrzymali również nowy numer kwartalnika "Wschód", który od początku ukazywania się jest gromadzony w zbiorach regionalnych naszych bibliotek.

Następne szkolenie bibliotekarzy naszego powiatu odbędzie się w grudniu tego roku.

Monika Urbańska-Nazaruk

Jesteś› tutaj: Regionalia Szkolenie powiatowe bibliotekarzy 28.09.2017 r.