„Dźwięki słów" – wieczór poetycki Czesławy Demczuk i Grażyny Rawickiej

Wielu uczestników zgromadził piątkowy (29.09.17 r.) muzyczno-poetycki wieczór „Dźwięki słów" promujący najnowsze tomiki wierszy dwóch włodawskich poetek: Czesławy Demczuk „Echa Polesia" i Grażyny Rawickiej „TUITAM".

Dźwięki słów - wieczór poetycki, 29.09.17 r.

Spotkanie, według scenariusza przygotowanego przez bohaterki spotkania, poprowadziła lubelska poetka, krytyk literacki Sabina Kuśmicka.

W czasie wieczoru usłyszeliśmy wiersze Czesławy Demczuk: „Włodawa" w wykonaniu Macieja Pawluka (uczeń kl. III a Gimnazjum Publicznego nr 2 we Włodawie) i „Rosarium" przedstawione przez Julię Łubkowską (uczennica kl. II a Gimnazjum Publicznego nr 2 we Włodawie). Sama autorka odczytała utwory „Reminiscencje", „Tabory cygańskie", „Wieje cygańską miłością" i „Krokodyl", a wspólnie z Julią Łubkowską zaprezentowały wiersz „Rzeźba".

Utwory Grażyny Rawickiej „Jestem", „Spokojnie" i „Co dalej" przedstawiła Julia Łubkowska, „Matkę" i „Krwawiące drzewa" odczytał Maciej Pawluk, a samą autorkę usłyszeliśmy w wierszach „Migracja", „Skrzypek na dachu" i „Z górki".

Recytacjom towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Alicji Karpiuk (uczennica LO i Szkoły muzycznej I stopnia we Włodawie), Marcina Obuchowskiego (muzyk, kompozytor, dyrygent) i Czesława Bożyka (chórzysta Fletni Pana i Chóru Ziemi Włodawskiej "Vlodaviensis").

Po uczcie dla ducha na uczestników spotkania czekała strawa dla ciała – słodki poczęstunek ufundowany przez artystki, którego ukoronowanie stanowił wspaniały tort.

Obie promowane książki, „Echa Polesia" Czesławy Demczuk i „TUITAM" Grażyny Rawickiej, już wkrótce będzie można wypożyczyć w Dziale Regionalnym naszej biblioteki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia „Dźwięki słów" – wieczór poetycki Czesławy Demczuk i Grażyny Rawickiej