Linkowe spotkanie w BPG Hańsk

12 kwietnia młodzież klas III Gimnazjum Publicznego w Dubecznie spotkała się z młodym profesjonalistą w ramach projektu "Link do Przyszłości. Młodzież. Internet. Kariera". Tym razem gościliśmy WOJCIECHA SYROCKIEGO. Uczestnicy mogli porozmawiać z młodym przedsiębiorcą na temat planowania swojej zawodowej przyszłości, uwzględniając nowoczesne technologie. W trakcie spotkania gimnazjaliści przeszli krótki kurs z przedsiębiorczości. W przystępny, nieszablonowy sposób gość zachęcał do kreatywności, wymieniał cechy, jakie powinien posiadać młody człowiek, aby osiągnąć sukces oraz mówił o tym jak być przedsiębiorcą dziś. Młodzież mogła porozmawiać z profesjonalistą o planowaniu swojej przyszłości zawodowej. Były pytania i dyskusja. Na koniec uczniowie wypełniali ankiety oraz zrobili wspólne zdjęcie. Biblioteka Publiczna Gminy w Hańsku, jako organizator spotkań wręczyła dyplomy i podziękowania za udział w projekcie p. dyrektor gimnazjum Teresie Maśluch oraz dwóm klasom trzecim gimnazjum a także uczniowi najbardziej zaangażowanemu w projekt Michałowi Arciszewskiemu.

Linkowe spotkanie w BPG Hańsk

WOJCIECH SYROCKI - innowator, pomysłodawca projektu RoboCAMP.pl, edukacyjnych zajęć dla dzieci z podstaw programowania z wykorzystaniem programowalnych klocków LEGO Mindstorms NXT. Wiceprezes firmy RoboCamp i Fundacji Fabryka Talentów. Absolwent Politechniki Gdańskiej, ukończył kierunek Automatyka i Robotyka. Pomysłodawca i koordynator dwóch edycji międzynarodowych konkursów inżynierskich „Turniej Robotów Mobilnych". W 2006 roku otrzymał stypendium Rektora Politechniki Gdańskiej oraz Prezesa Grupy LOTOS. Za zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości akademickiej nagrodzony także tytułem Złotej Jaskółki Przedsiębiorczości. Jego projekt RoboCAMP zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Biznesplany realizowane w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.
RoboCAMP w formie warsztatów stacjonarnych otrzymał w 2009 r. patronat Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji przyznawanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Entuzjasta krzewienia wśród dzieci i młodzieży zainteresowania naukami matematyczno-przyrodniczymi.

Więcej informacji na temat firmy RoboCAMP można znaleźć na www.robocamp.pl.

Wioletta Wójtowicz-Wicińska
BPG Hańsk