„Ja też potrafię" - otwarcie wystawy poplenerowej SOSW we Włodawie

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Włodawie to goście zawsze mile widziani w bibliotecznych progach. W środowe przedpołudnie (25.10.17 r.) grupa rozśpiewanych i roztańczonych dzieciaków opanowała naszą instytucję dzieląc się swoimi talentami.

SOSW, wernisaż, 25.10.17 r.

Pretekstem do spotkania był wernisaż prac wykonanych podczas pleneru artystycznego w Okunince realizowanego w ramach projektu „Młodzi LUBią Kulturę: Lubelska sieć edukacji kulturalnej". W warsztatach wzięło udział 25 wychowanków SOSW. Celem pleneru było rozwijanie umiejętności i talentów artystycznych, budzenie kreatywności oraz rehabilitacja przez sztukę. Wyjazd, choć krótki, okazał się baaardzo owocny. W jego wyniku nasza Galeria Na Poddaszu zapełniła się pracami makrofotograficznymi, rysunkami, malowanymi poduchami, zabawkami i bawełnianymi torbami. Na półkach stanęły prace z powertexu i gliny.

Wychowankowie i opiekunowie powitali swoich gości prezentacją talentów innych, niż te manualne. Zespół Taneczny „Iskierki" rozbujał publiczność tańcząc do cygańskich melodii. Formacja „G-dur" zaprezentowała własne interpretacje znanych muzycznych przebojów, a Grupa Teatralna „Iskierki" rozbawiła do łez spektaklem „Czerwony Kapturek".

Najmłodsi goście wernisażu opuścili bibliotekę z kolorowymi buziami, dzięki Paniom z SOSW, które niestrudzenie wymyślały kolejne fantazyjne wzory, oraz z balonami splatanymi przez Panie z Koła Gospodyń Miejskich „Zosie Samosie".

Wystawę zwiedzać można w Galerii Na Poddaszu w godzinach pracy biblioteki.

Urszula Panasiuk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

sosw 01 logo

Jesteś› tutaj: Regionalia „Ja też potrafię" - otwarcie wystawy poplenerowej SOSW we Włodawie