Listopadowe spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"

We wtorek (07.11.17 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Nadbużańska Fraza, 07.11.17 r.

Podczas listopadowego spotkania włodawscy twórcy omawiali wyniki XIX Konkursu Poetyckiego im. Sabiny Derkaczewskiej „Snuje się nitka życia przez świat" zorganizowanego w ramach XXI Przeglądu Twórczości Ludowej przez Krasnostawski Dom Kultury przy współpracy Stowarzyszenia Twórców Ludowych.
Wśród autorów, których prace zostały nagrodzone, znaleźli się nasi nadbużańscy poeci. Jury konkursowe postanowiło przyznać: II nagrodę Barbarze Górnej (Frezja); III – Teresie Marii Ciodyk (Poziomka) i Jadwidze Edycie Lodwich (Wanessa). Wyróżnienie otrzymała Czesława Teresa Demczuk (Promień).

Poeci odebrali nagrody podczas podsumowania konkursu - 25 października 2017 r. - w siedzibie organizatora. Nieobecna na uroczystości Barbara Górna otrzymała swoją nagrodę podczas spotkania "Nadbużańskiej Frazy".

Nadbużańska Fraza, 07.11.17 r.

Twórcom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć na artystycznej ścieżce.

Następne spotkanie poetów już 12 grudnia.

Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Zapraszamy też do zapoznania się z dokumentacją konkursową i nagrodzonymi utworami (udostępnione skany pochodzą z wydawnictwa pokonkursowego "XXI Przegląd Twórczości Ludowej", Krasnystaw 25.10.2017 r.):
Protokół Komisji
II nagroda Barbara Górna
III nagroda Teresa Maria Ciodyk
III nagroda Jadwiga Edyta Lodwich
Wyróżnienie Czesława Teresa Demczuk

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Listopadowe spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"