Regionalne Spotkanie Literackie ze Stanisławem Koszewskim

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie,
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie,
Redakcja Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego „Wschód"

zapraszają na

Regionalne Spotkanie Literackie

z satyrykiem, autorem wierszy i piosenek,
członkiem Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”

Stanisławem Koszewskim

w Galerii na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie
we wtorek, 23 kwietnia 2013 r., godz. 17.00

Stanisław Koszewski

ur. 10 grudnia 1936 w Suchawie na Lubelszczyźnie. Fraszkopisarz, satyryk, autor wierszy, twórca piosenek i mecenas kultury.

Magister ekonomii UMCS w Lublinie (3 listopada 1971). W 1976 przeprowadził się do Chełma, gdzie latach 1978–2002 był dyrektorem Banku Gospodarki Żywnościowej. W młodości (1952–1956) amatorsko reżyserował sztuki teatralne.

W 1986 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2004 brązową odznaką honorową „Zasłużony Popularyzator Pieśni Chóralnej”. W 2008 otrzymał Brązowy Wawrzyn Literacki, przyznawany przez Kapitułę Wawrzynu Literackiego. Związku Literatów Polskich a w 2012 roku otrzymał Złoty Wawrzyn Literacki.

Twórczość literacka

W 2002 otrzymał nagrodę im. Kazimierza A. Jaworskiego. Po przejściu na emeryturę został członkiem Chełmskiego Chóru „Hejnał” (2002–2004) i jest od 2002 aktywnym członkiem Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

Debiutował w piśmie literacko-artystycznym „Egeria” (nr 1 [1] 2004) piosenką dla dzieci „Tomek i Miś” (tekst i muzyka) i wierszem „Cnota”. Wydał cztery książki: Bez retuszu i Bez pudru (fraszki), Gorycz życia (wybór i opracowanie twórczości Zbigniewa Uchnasta (1927–1979) oraz Pamięć i nadzieja (opracowanie referatów wygłoszonych na konferencji naukowej poświęconej rzezi Polaków na kresach II RP w latach 1943-1946).

Więcej informacji na stronie pl.wikipedia.org i internetowej stronie Stanisława Koszewskiego

Źródło: http://pl.wikipedia.org

Jesteś› tutaj: Regionalia Regionalne Spotkanie Literackie ze Stanisławem Koszewskim