Apiterapia i wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej

Apiterapia była tematem piątkowego (24.11.2017 r.) wykładu pana Cezarego Kruka, który przedstawił zdrowotne właściwości miodu i innych produktów pszczelich zgromadzonym w Galerii Na Parterze uczestnikom spotkania.

Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej - promocja książki - 24.11.2017 r.

Przybyłych gości, wprowadzając w tematykę wieczoru, powitał dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski.

Pan Cezary Kruk omówił zdrowotne właściwości przedstawianych produktów ilustrując swój wykład prezentacją multimedialną, próbkami różnych pszczelich wyrobów oraz nowo wydaną książką „Wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej", której treść, poza biografiami znanych pszczelarzy, przedstawia różne aspekty pasiecznictwa.
Publikację, która jest już udostępniona dla czytelników w Dziale Regionalnym włodawskiej książnicy, przekazał do zbiorów MBP pan Ryszard Szwędrowski, jeden z autorów artykułów zamieszczonych w wydawnictwie.

Spotkanie połączone było z degustacją miodu i pyłku pszczelego, indywidualnymi rozmowami z bartnikami o leczniczych właściwościach produktów pszczelich oraz podpisywaniem przez autorów promowanej książki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Apiterapia i wielcy pszczelarze Ziemi Włodawskiej