Przedświąteczne spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"

We wtorek (12.12.17 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

Nadbużańska Fraza, 12.12.17 r.

Podczas spotkania twórcy tradycyjnie dzielili się swoimi ostatnimi dokonaniami poetyckimi. Ponadto rozmawiali o nowo wydanym przez STKN tomiku wierszy „Zeszyt poetycki 2017" zawierającym ich utwory.

„Wyboru swoich wierszy dokonali sami poeci. Można tu znaleźć wiersze zawierajace refleksje nad życiem, utwory z wymową dydaktyczną, poetyckie opisy przyrody, wiersze religijne, nostalgiczne, a także satyryczne, w których każdy z autorów zawarł to, co zmusza do chwili zastanowienia i... napisania wiersza. Poezja dodaje skrzydeł, uwzniośla, uczy, skłania do przemyśleń, ale też bawi – różnorodność tematów podejmowanych przez twórców sprawia, że każdy może odnaleźć tu coś dla siebie" - czytamy we wstępie najnowszej publikacji.

Było to ostatnie spotkanie w tym roku. Następne odbędzie sie 16 stycznia 2018 r.

Poetom życzymy udanych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego Roku, nieustajacej weny i wielu mecenasów sztuki :)

Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Jesteś› tutaj: Regionalia Przedświąteczne spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"