Spotkanie z Krzysztofem Kołtunem

Człowiek bez znajomości swojej historii jest jak drzewo bez korzeni

Wszak kultura i tradycja stanowią fundament naszej tożsamości, a praca nad budową nowej, lepszej przyszłości niemożliwa jest bez pamięci o tym, co było. O tych wartościach w MBP we Włodawie, 16 kwietnia 2013 roku, przypominał Krzysztof Kołtun- chełmski poeta i etnograf. Podczas spotkania Pan Krzysztof przytoczył wiele historii i anegdot, które zgromadził przez lata badań nad wiarą, kulturą i przyrodą Kresów. Elementy te konstytuujące zwyczaje mieszkańców Polesia i Wołynia stanowią główną inspirację dla poetyckiej twórczości naszego gościa. Zgromadzeni słuchacze mieli możliwość wysłuchania wierszy w interpretacji samego autora. Podkreślił on też swój sentyment do naszego miasta.

Spotkanie z Krzysztofem Kołtunem

Wśród współorganizatorów spotkania - członków Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Włodawskiego Oddziału PTTK i Grupy Poetyckiej Nadbużańska Fraza, a także przybyłej widowni, nie zabrakło wzruszeń i emocji. Małżeństwo Państwa Jadwigi i Ryszarda Graniców wyraziło swoją wdzięczności dla człowieka który, jako jeden z nielicznych poświęca całą swoją energię dokumentacji obyczajów naszego Regionu poruszającym wykonaniem pieśni Polesia Czar.

Spotkanie poprowadziła Czesława Michańska – moderator Grupy Nadbużańska Fraza.

Urszula Panasiuk

Nagranie ze spotkania można znaleźć na stronie internetowej: Twoje Radio Włodawa

Jesteś› tutaj: Regionalia Spotkanie z Krzysztofem Kołtunem