Światło zaklęte w szkle i obrazie – wernisaż prac Krzysztofa Sidora

Niezwykle ciepła i przyjacielska atmosfera panowała na wernisażu (02.02.2018 r.) prac Krzysztofa Sidora. Gości powitał i spotkanie poprowadził dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie Jacek Żurawski.

Wernisaż prac Krzysztofa Sidora, 02.02.2018 r.

Krzysztof Sidor bardzo interesująco opowiadał o swojej pracy artystycznej związanej zarówno z malarstwem, jak i z tworzeniem witraży, dzieląc się z publicznością swoim doświadczeniem. Z chęcią odpowiadał na pytania zadawane przez gości przybliżając zgromadzonym tajniki swojego warsztatu pracy.

Prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie Barbara Litwiniuk pogratulowała artyście wspaniałej wystawy, udanego wernisażu oraz życzyła dalszych sukcesów.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie wystawy. Goście z ciekawością obejrzeli prezentowane prace dzieląc się swoimi spostrzeżeniami z artystą.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez artystę.

W Galerii Na Parterze prezentujemy 33 obrazy olejne Krzysztofa Sidora. Tematyka tych prac jest bardzo różnorodna – poczynając od portretów, poprzez pejzaże, aż po fragmenty architektury, wśród których odnajdziemy wiele włodawskich akcentów.
W gablocie zostały wyeksponowane witraże przestrzenne wykonane metodą Tiffanyego oraz elementy warsztatu pracy twórcy.
Ponadto znajdują się tam książki dotyczące malarstwa: biografie artystów, poradniki oraz albumy z fotografiami obrazów.
Wszystkie publikacje pochodzą ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.
Na wirtualnej wystawie możemy zobaczyć zdjęcia fragmentów prac artysty prezentowanych w bibliotecznych wnętrzach.

Wystawa czynna od 2 do 25 lutego 2018 r.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację wernisażu :)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Światło zaklęte w szkle i obrazie – wernisaż prac Krzysztofa Sidora