W Hańsku lubią czytać dzieciom

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk po raz kolejny włączyła się w akcję „Tygodnia czytania" w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom". Celem akcji jest pobudzenie wyobraźni, zachęcenie dzieci do odwiedzania biblioteki i sięgania po wartościowe i ciekawe książki.

20180610IMG 8650

„Tydzień czytania" rozpoczęło głośne czytanie „Lokomotywy" podczas XV Pikniku rodzinnego (10.06.2018 r.). Czytali: Wójt gminy – Marek Kopieniak, Sekretarz gminy – Romuald Pryll, Dyrektor Szkoły Podstawowej – Barbara Wilgocka, ksiądz proboszcz Sławomir Brodawka, Dyrektor GOK – Ariel Struski.
Kolejny dzień czytania upłynął pod znakiem projektu „Globalnie w bibliotece", podczas którego bibliotekarka Wioletta Wicińska przybliżyła uczestnikom tematy związane z Polską Akcją Humanitarną. Inspiracją do dyskusji były m.in.: książki „Podróż" F. Sanna oraz „Wędrówka Nabu" J. Mikołajewskiego. Uczniowie mieli okazję zastanowić się, jak wygląda życie dzieci w różnych stronach świata.
Ponadto podczas „Tygodnia czytania" grupa „Pożeraczy Liter" wraz z opiekunem Iwoną Michałowicz miała okazję wcielić się w role redaktorów naczelnych „Świerszczyka". Zajęcia rozpoczęło projektowanie strony tytułowej czasopisma, a następnie przyszedł czas na zabawy słowne. Okazało się, że kreatywność dzieci w tworzeniu nowych słów nie zna granic. Do zabaw zainspirowała nas „Książka bez obrazów" B. J. Novak.
Na zakończenie akcji przedszkolaki mogły poznać bohaterów bajek „Lew w Paryżu" oraz „Mój przyjaciel Kemushi" z teatrzyku Kamishibai.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk