Kluby czytelnicze w Hańsku

W ostatnim tygodniu przed wakacjami (18-21.06.2018 r.) Biblioteka Publiczna w Hańsku podsumowała całoroczną współpracę z klubami czytelniczymi. Zajęcia odbywały się raz w miesiącu i zawsze miały na celu zachęcenie dzieci do sięgania po ciekawe książki.

20180309IMG 5230

Z biblioteką współpracowały: 4 grupy przedszkolne pn. „Zaczarowana biblioteka", klasa I a „Pożeracze Liter" oraz klasa I b „Świerszczykowy Klub". Każde zajęcia poświęcone były innemu tematowi i innej wartościowej książce. W przedszkolu rozmawialiśmy m.in.: o dawnych obyczajach i czynnościach (wieniec dożynkowy, pranie dawniej i dziś, bajki z kliszy). W klubach z klas I poruszaliśmy tematy: zdrowe odżywianie, nasze kłopoty, „dziecięce słowotwory" itp. Klasy I przez cały rok szkolny zbierały naklejki, aby na koniec roku otrzymać miano najaktywniejszego czytelnika. Nagrody książkowe i dyplomy wzorowych czytelników otrzymali Natalia Skibińska, Oliwier Krzowski, Róża Leśniewska, Nadia Mozołowska. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę i do zobaczenia we wrześniu.

Agnieszka Wróbel
BP Hańsk