Czerwcowe spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"

We wtorek (19.06.2018 r.) w Dziale Regionalnym biblioteki spotkali się członkowie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie.

DSC 0003

Podczas wtorkowego spotkania p. Czesława Michańska przedstawiła życiorys artystyczny tegorocznej laureatki Nagrody im. Wisławy Szymborskiej Julii Fiedorczuk. Lokalni twórcy z zainteresowaniem wysłuchali wierszy „Droga. Wyjście" i „Droga. Lądowanie", żywo dyskutując o warsztacie literackim nagrodzonej poetki.

Tradycyjnie też przedstawili swoje najnowsze utwory, oddając je pod życzliwą krytykę obecnych ludzi pióra.

Twórcy rozmawiali także o publikacji planowanego w bieżącym roku tomiku wierszy, którego zawartość, z uwagi na obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będą stanowiły utwory związane tematycznie z ojczyzną.

Następne spotkanie poetów już 17 lipca 2018 r.

Zachęcamy do zapoznania się z utworami członków Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza" dostępnymi w Szufladzie czytelników oraz zapraszamy na profil na Facebooku.

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia Czerwcowe spotkanie Grupy Poetyckiej „Nadbużańska Fraza"