Obraz nadzieją pisany... otwarcie wystawy „Pisanie Ikon – Włodawa 2018"

W piątek, 23 listopada 2018 r., w Galerii Na Parterze odbyło się uroczyste podsumowanie VI Ogólnopolskiego Konkursu „Pisanie Ikon – Włodawa 2018" połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy prac wykonanych przez osadzonych.

DSC0040

Konkurs (nad którym patronat objęli Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ppłk Krzysztof Stefanowski oraz Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski) został zorganizowany przez Zakład Karny we Włodawie i kapelana prawosławnego księdza Jerzego Ignaciuka.

Gospodarzem wystawy był Dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie – ppłk Marek Abramowicz, podsumowanie prowadziła kpt. Iwona Odyniec.
Bogato ilustrowany prezentacją multimedialną wykład dotyczący historii znanych ikon przedstawił ks. Wiesław Skiepko.
Mjr Mariola Mielniczuk, reprezentująca ppłk. Krzysztofa Stefanowskiego, przekazała na ręce Dyrektora Zakładu Karnego we Włodawie ppłk. Marka Abramowicza podziękowania za organizację szóstej edycji konkursu.

10 października 2018 roku komisja w składzie: Pani Jolanta Madej – artysta-plastyk, atreterapeuta; ks. prot. mgr Jerzy Ignaciuk – Kapelan Prawosławny Więziennictwa we Włodawie i Pani kpt. Iwona Odyniec – kierownik działu penitencjarnego ZK we Włodawie, stwierdziła, że w regulaminowym terminie do udziału w konkursie zgłoszono 21 prac osadzonych.
Wśród złożonych prac komisja wyłoniła laureatów: I i II miejsca zdobyli osadzeni w Areszcie Śledczym w Białymstoku, III miejsce osadzona z Zakładu Karnego w Krzywańcu, natomiast wyróżnienia otrzymali trzej osadzeni z Zakładu Karnego we Włodawie, Aresztu Śledczego w Lublinie i Aresztu Śledczego w Szczecinie.

Edyta Pietrzak
/na podstawie informacji ze strony Zakładu Karnego we Włodawie/

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Obraz nadzieją pisany... otwarcie wystawy „Pisanie Ikon – Włodawa 2018"