Pełne uroku nadbużańskie pejzaże, baśniowe postacie, ulotne chwile zatrzymane poprzez misterne pociągnięcia pędzla i ikony, zarówno te o charakterze sakralnym, jak i te stanowiące elementy popkultury, można zobaczyć na wystawie malarstwa Agnieszki Kuryłowicz „Zbiorowisko" w Galerii Na Parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie.

DSC0026

Czwartkowy (13.12.2018 r.) wernisaż zgromadził w bibliotecznej galerii liczne grono miłośników malarstwa Pani Agnieszki.
Przybyłych gości powitał dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie pan Jacek Żurawski, a spotkanie poprowadziła Edyta Pietrzak, kierownik Działu Regionalnego MBP Włodawa.
Pani Agnieszka zdradziła zgromadzonym kulisy powstania niektórych prac, opowiedziała o ulubionych tematach i preferowanych technikach sztuki malarskiej.
Artystka z chęcią odpowiadała na pytania publiczności dotyczące procesu powstawania dzieła, a także inspiracji i natchnień towarzyszących twórczemu działaniu.
Nie zabrakło też gratulacji, wyrazów uznania i ciepłych słów, którymi zauroczeni pracami goście hojnie obdarzyli Panią Agnieszkę.
Finał spotkania stanowił słodki poczęstunek (ufundowany przez artystkę) podczas którego kontynuowane były rozmowy o malarstwie.

W Galerii Na Parterze prezentujemy 48 prac w tym 20 to ikony. W gablocie można również zobaczyć elementy warsztatu pracy artystki.
Wystawa będzie prezentowana do 25 stycznia 2019 r.

Edyta Pietrzak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii
Fot. Ewa Krukowska

Jesteś› tutaj: Regionalia Baśniowość, fantastyka i klasyczny realizm... wernisaż malarstwa Agnieszki Kuryłowicz