Linkowy sukces BPG Hańsk

Link do przyszłości

Od 5 listopada do 15 kwietnia w całej Polsce w bibliotekach, szkołach, Ochotniczych Hufcach Pracy i innych instytucjach z małych miejscowości odbyło się blisko 310 spotkań z młodymi i inspirującymi przedstawicielami zawodów, w których ważną rolę odgrywają nowe technologie. Wzięło w nich udział ponad 10 tysięcy uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów.

Uczestnicy spotkań mogli porozmawiać z młodymi, inspirującymi profesjonalistami, poznać ich drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w ich pracy odgrywają nowe technologie. Poznawali także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i uczestniczyli w quizie, dzięki któremu mogli zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Aż 97% uczestników spotkań oceniło je pozytywnie, zaś 4 na 5 młodych osób potwierdziło, że dzięki nim wie więcej o różnych zawodach, roli nowych technologii w pracy zawodowej, czego się uczyć i jaki zawód wybrać.

Gośćmi spotkań było 26 profesjonalistów i profesjonalistek z całej Polski. Wśród nich znaleźli się m.in. artysta/grafik komputerowy projektujący książki i prasę, dziennikarz i założyciel serwisu muzycznego, programista aplikacji mobilnych czy założycielka społeczności kobiet kochających nowe technologie. Dla uczestników spotkań udostępnione zostały m.in. baza wiedzy i narzędzia online, kanał YouTube oraz profil na Facebooku. Dla organizatorów i uczestników spotkań przygotowano też specjalne konkursy.

W konkursach wzięła udział Biblioteka Publiczna Gminy w Hańsku.

Pierwszy konkurs przewidziany był dla organizatorów. Do oceny wpłynęły 124 relacje ze spotkań z młodymi profesjonalistami. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa przyznała nagrodę główną oraz trzy nagrody dodatkowe w kategoriach: najlepszy materiał wideo, najlepszy cytat, najlepsze zdjęcie. Ponadto wyróżniono 7 prac. Wśród tych wyróżnionych znalazła się biblioteka w Hańsku.

Drugi konkurs dotyczył najlepszej relacji ze spotkania z lokalnym profesjonalistą. Do oceny wpłynęło 12 zgłoszeń. Wszystkie były niezwykle ciekawe i wzbudziły wiele emocji wśród członków komisji konkursowej. Przyznana została nagroda główna, trzy nagrody dodatkowe, a także cztery wyróżnienia. Nagroda dodatkowa – mysz komputerowa Microsoft Arc Touch Mouse

Kategoria: najlepszy cytat przypadła uczestnikom spotkania z Wojciechem Wilgockim - Gimnazjum Publiczne w Dubecznie.

Gratulujemy!

Projekt będzie kontynuowany już od września br. Biblioteka w Hańsku weźmie w nim udział.

Źródło: BPG Hańsk

Jesteś› tutaj: Regionalia Linkowy sukces BPG Hańsk