12 czerwca br. w Dobropolu odbył się Finał IX Konkursu Czytelniczego dla Uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Maria Rodziewiczówna – życie i twórczość”.
Konkurs, którego celem jest kształtowanie kultury czytelniczej oraz propagowanie twórczości wielkich pisarzy polskich, przeprowadzany jest w formie pisemnego test wyboru połączonego z opisową wypowiedzią z zakresu podanych lektur. W IX edycji były to powieści Marii Rodziewiczówny: „Lato leśnych ludzi”, „Między ustami a brzegiem pucharu” i „Wrzos”.

Finał konkursu dla UTW

W konkursie wzięło udział jedenastu Uczestników Uniwersytet Trzeciego Wieku (Halina Bondyra, Alina Chotyniec, Bożena Gierach, Jan Grzegorczyk, Halina Ignatiuk, Barbara Kociuba, Jadwiga Korona, Anna Kościuk, Franciszka Patejuk, Janina Świętochowska, Wojciech Zarczuk) wśród których Komisja Konkursowa wyłoniła pięciu laureatów:
I Janina Świętochowska
II Anna Kościuk
III Barbara Kociuba
IV Jadwiga Korona
V Halina Bondyra
pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie.

Sponsorzy nagród: Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, Mieczysław Tokarski Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, Dorota Garczyńska-Ślusarz, Małgorzata Zińczuk, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Koło przy MBP we Włodawie.

Organizatorzy:

- Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie
- Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów we Włodawie
- Nadleśnictwo Włodawa

W ramach obchodów Roku Powstania Styczniowego w jego 150-tą rocznicę delegacja uczestników udała się pod znajdujący się w Adamkach pomnik poświęcony powstańcom (fot. Włodzimierz Czeżyk, Nadleśnictwo Włodawa).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii (fot. Edyta Pietrzak, MBP Włodawa)

Edyta Pietrzak

Jesteś› tutaj: Regionalia "Maria Rodziewiczówna - życie i twórczość" - finał konkursu dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku