Zaproszenie na otwarcie wystawy "Stop zaśmiecaniu lasów"

Wystawa „Stop zaśmiecaniu lasów” jest pokłosiem konkursu zorganizowanego w 2010 r. przez Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Polskich . W zamierzeniu organizatorów dorobek konkursu ma być satyrycznym orężem skierowanym przeciw zaśmiecaczom, wspierającym leśników w ich walce o czyste lasy. Premierowy pokaz odbył się 12.12.2011 r. w Muzeum Karykatury w Warszawie, następnie wystawa prezentowana była w Galerii Teatru RAMPA ciesząc się dużym zainteresowaniem.

Stop zaśmiecaniu lasów

We współpracy Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury z Regionalnymi Dyrekcjami i Nadleśnictwami przygotowywane są dalsze ekspozycje. Organizatorzy konkursu i wystawy zaplanowali otwarcie 300 ekspozycji (te same zestawy wystawowe) w różnych miejscach w Polsce, w tym we Włodawie. Głównym założeniem jest nie tylko popularyzacja plonu konkursu w postaci rysunków tworzących wystawę i dotarcie do jak najszerszych kręgów odbiorców. Niezwykle istotne jest też, by idea konkursu stała się żywa wśród ludzi, by pobudzała nie tylko do śmiechu, ale też do refleksji i głębszych przemyśleń.

20 czerwca 2013 r. o godz. 11.00 Nadleśnictwo Włodawa we współpracy z Biblioteką organizują wernisaż wystawy „Stop zaśmiecaniu lasów” w Galerii Na Poddaszu Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie z udziałem Kuratora Konkursu i wystawy Jacka Frankowskiego – specjalisty ds. sztuki w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wystawa prezentowana będzie do 20 lipca 2013 r. w godz. 11.00 – 18.00.

Zapraszamy.

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaproszenie na otwarcie wystawy "Stop zaśmiecaniu lasów"