"Odjazdowy bibliotekarz" w Urszulinie

W sobotę 15 czerwca 2013 r. odbył się rajd rowerowy, zorganizowany przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie, Filii w Wytycznie oraz przyjaciół bibliotek: Adama Panasiuka, Henryka Rutkowskiego, Ewy Piaseckiej, Anny Kalickiej - Rutkowskiej, Agaty Panasiuk, Urszuli Ulman, Antoniego Białka, Adama Grzywaczewskiego, Andrzeja Stefanowicza, Mariusza Kucharskiego.

alt

W rajdzie wzięło udział 82 uczestników i uczestniczek, zarówno tych młodszych jak i trochę starszych. W tym m.in. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz kadra bibliotekarska z MBP we Włodawie. Impreza miała charakter rodzinny. Celem rajdu była promocja czytelnictwa i bibliotek, propagowanie roweru jako środka lokomocji i rekreacji oraz upowszechnianie lokalnej historii, sportu oraz zdrowego stylu życia, a także ekologii. Trasa przejazdu prowadziła przez miejsca związane z Powstaniem Styczniowym – łącznie przejechano 25 kilometrów. W czasie postojów na miejscach wydarzeń styczniowych uczestnicy rajdu odczytywali dokumenty związane z Powstaniem, przygotowane przez Adama Panasiuka. Treści historyczne były kontynuacją obchodów 150-tej Rocznicy Powstania Styczniowego w ramach „Święta Książki” w GBP w Urszulinie. Rajd zakończył się w miejscowości Babsk pod zadaszeniem Poleskiego Parku Narodowego ogniskiem i konkursami na wiersz i piosenkę. Wszyscy biorący udział w konkursach zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez GBP w Urszulinie. Całość imprezy przebiegła w atmosferze dobrej zabawy i radości.

Źródło: GBP Urszulin

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia "Odjazdowy bibliotekarz" w Urszulinie