Zaproszenie na XIV Festiwal Trzech Kultur

XIV Festiwal Trzech Kultur

„ Do Włodawy nad Bugiem
chociaż raz trzeba przyjechać,
by później móc tu powracać”.

W dniach 19 – 22 września 2013 r. festiwalowa Włodawa znów zacznie błyszczeć światłem trzech kultur. Z niebywałą radością pragniemy więc już po raz czternasty, zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanym przez Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego Festiwalu Trzech Kultur.

XIV Festiwal Trzech Kultur

Włodawa to wyjątkowe miejsce. Znajduje się na granicy trzech odmiennych przestrzeni, na rozdrożu trzech różnych światów. Jest punktem styku trzech religii: katolickiej, prawosławnej, żydowskiej. Zjawisku przenikania kultur zawdzięcza swoją niezwykłość. Raz w roku, jesienią porą wyjątkowość tą mogą poczuć wszyscy. Piętnastotysięczne miasteczko jest wtedy na ustach wielu ludzi, tętni życiem. Rozpoczyna się Festiwal Trzech Kultur.

Muzeum - gospodarz i organizator Festiwalu realizuje w ten sposób ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji twórców dziejów Włodawy.

Festiwal Trzech Kultur to niezwykła impreza łącząca przeszłość tego unikalnego, kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. Ma ona swoją oryginalną specyfikę. W czasie trzech dni zacierają się różnice, trwa dialog kultur, który łączy, fascynuje, inspiruje. To czas, gdy odbywają się koncerty i przedstawienia z udziałem gwiazd największego formatu oraz liczne wystawy, warsztaty i konferencje. Naszych uczestników nie można zawieść. Tworząc program pamiętaliśmy, by wszystkim dostarczyć licznych atrakcji. By śmiechu, łez, emocji i wzruszeń było co niemiara.

Każda edycja festiwalu jest inna, Jesteśmy przekonani, że wspólnie odnajdziemy tu miejsce, „... gdzie biblijne pieśni wiatr łączy z polską piosenką, słowiańskim żalem ...” i żydowską nadzieją.

Dajmy się uwieść temu niezwykłemu klimatowi. Włodawa to naprawdę magiczne miasto.

Zapraszamy do wspólnego z nami świętowania.

Włodawscy Muzealnicy
Muzeum Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego

XIV Festiwalu Trzech Kultur

Włodawa, 19-22 września 2013