Włodawa. Tajemnica i piękno pogranicza

Kraina Bugu 7/2013

Kto raz zagości w tym mieście, na pewno zechce tu powrócić, bo Włodawa to miejsce magiczne. Bogata historia i tradycja idzie w parze z nowoczesnością i otwartością na świat. We Włodawie, jak nigdzie indziej, „dogadywały” się trzy wiary – istniejące obok siebie przez wieki i wzbogacające mieszkańców. A ci dzielą się swoją serdecznością z każdym, kto jest ciekaw ich losów, wpisanych w dzieje miasta, rozpiętego między niebem a Bugiem – pisze Marek Nasiadka w artykule „Włodawa. Tajemnica i piękno pogranicza”, który ukazał się w bieżącym numerze Krainy Bugu (7/2013).

Obszerny artykuł, wzbogacony wieloma fotografiami, opisuje dzieje miasta od czasów pierwszych historycznych wzmianek po współczesność. Ukazuje obraz Włodawy jako miejsca, gdzie krzyżują się trzy wiary i trzy kultury.

Naszym Czytelnikom polecamy Krainę Bugu, a w szczególności cytowany artykuł Marka Nasiadki.

Wszystkich zainteresowanych zapoznaniem się z całością tekstu zapraszamy do naszej biblioteki.

Jesteś› tutaj: Regionalia Włodawa. Tajemnica i piękno pogranicza