WAKACYJNE SPOTKANIE „NADBUŻAŃSKIEJ FRAZY”

Włodawscy twórcy ludowi, mimo trwających wakacji, spotkali się 13 sierpnia w Dziale Regionalnym Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Regionalni poeci, którym bliska sercu jest lokalna ojczyzna dyskutowali na temat kondycji i możliwości rozwoju Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego we Włodawie. Nie zabrakło literackich akcentów na spotkaniu, w czasie którego omawiano owoce ostatniej twórczości lokalnych regionalistów. Wspólnie dzielono się lirycznymi talentami i szlifowano warsztat poetycki. Dzisiaj poświęcono szczególną uwagę dorobkowi literackiemu Aleksandra Fredry. Członków grupy poetyckiej „Nadbużańska Fraza” zaproszono do uczestnictwa w tegorocznym Narodowym Czytaniu dzieł Fredry. Organizatorami akcji promowania czytelnictwa we Włodawie jest Urząd Miasta i Miejska Biblioteka Publiczna.

sierpiowe spotkanie Frazy

Kolejne spotkanie członków „Nadbużańskiej Frazy” odbędzie się 17 września 2013 roku we włodawskiej książnicy.

Marta Ładak

Zapraszamy do przeglądania strony internetowej Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. Janusza Kalinowskiego www.stkn.pl oraz obejrzenia zdjęć ze spotkania w naszej Galerii.

Jesteś› tutaj: Regionalia WAKACYJNE SPOTKANIE „NADBUŻAŃSKIEJ FRAZY”