Ogólnopolski projekt "Czytacz" podsumowany

W poniedziałek 9 września 2013 r. w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie odbyło się podsumowanie pilotażowego ogólnopolskiego projektu „Czytacz”, w którym udział brała Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk. Spotkanie było okazją do podzielenia się doświadczeniami, obserwacjami jak i osiągnięciami z dwóch miesięcy pracy. Opinie będą pomocne dla innych bibliotek, chcących wziąć udział w projekcie oraz posłużą do poradnika dobrych praktyk, którego wydanie planowane jest jesienią. Projekt zostanie zaprezentowany podczas Ogólnopolskiego Kongresu Bibliotek w dniach 20-21 października br. W BPG w Hańsku koordynatorem projektu była Wioletta Wicińska, wolontariuszkami były Monika Kraszewska oraz Monika Jurczuk. Zostały one uhonorowane tytułem Honorowego Ambasadora Projektu Czytacz.

Honorowy Ambasador Projektu

Projekt "Czytacz" był realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W pilotażowej edycji brało udział tylko pięć bibliotek z całego kraju. Polegał na tym, że wolontariusz bezpłatnie zanosił książki do domu oraz czytał danej osobie na głos.

Źródło: BPG Hańsk

Gratulujemy serdecznie!