"Spotkania z pasjami" w GBP Urszulin

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie od 12 września 2013 r. bierze udział w innowacyjnym projekcie „Poranne spotkania z pasjami”, realizowanym przez Fundację Orange, współfinansowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

alt

Projekt zakłada przeprowadzenia na żywo w czytelni GBP w Urszulinie 12 cotygodniowych spotkań online (streaking online) skierowanych do osób starszych. Głównym celem jest stworzenie przyjaznej przestrzeni, która umożliwi osobom starszym nawiązywania nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi, a także aktywizacja społeczna seniorów, rozbudzenie w nich chęci do dzielenia się z innymi swoją nieocenioną wiedzą, pasją. Uczestnicy spotkania w ten sposób kreatywnie wykorzystują swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji czy pomoc innym.

Tematyką spotkań są następujące zagadnienia: profilaktyka zdrowotna, bieżące sprawy ekonomiczne, kulturalne, tradycje, pasje, ekologia, finanse, nowe technologie itp. Bohaterami cotygodniowych spotkań będą w dużej części osoby znane seniorom z telewizji, które prowadzą aktywne życie i zajmują się konkretną tematyką. Każdy uczestnik spotkania ma możliwość dyskusji z bohaterem spotkania. Podczas interaktywnego wykładu (wyświetlany przez projektor na duży ekran), każdy senior ma szansę zadać pytanie przez specjalnie przygotowany czat.

W czwartek 12 września odbyło się pierwsze spotkanie z rodzeństwem Kręglickich, warszawskimi restauratorami, którzy swój sukces zbudowali wyłącznie na swojej pasji, marzeniach i ciężkiej pracy.
Następne spotkanie w czwartek 19 września odbędzie się z Panią Krystyną Jandą- polską aktorką.

Źródło: GBP Urszulin

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia "Spotkania z pasjami" w GBP Urszulin