BPG Hańsk nagrodzona za "Sieciaki na wakacjach"

Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk wyróżniona została w ogólnopolskim konkursie „Sieciaki na wakacjach” organizowanym przez Fundację Dzieci Niczyje i Fundację Orange. Do konkursu zostało zgłoszonych 50 pikników, spośród nich jury nagrodziło 20 najciekawszych inicjatyw w tym także biblioteki w Hańsku.

BPG Hańsk nagrodzona za

Program pikniku nawiązywał do serwisu internetowego www.sieciaki.pl i poświęcony był bezpieczeństwu dzieci i młodzieży w Internecie. W imprezie wzięło udział 35 dzieci w wieku 6 – 13 lat. Piknik odbył się 29 sierpnia w ramach zajęć wakacyjnych organizowanych przez bibliotekę.
Dzieci obejrzały w plenerowym Sieciokinie kreskówkę „Nie podawaj swoich danych”, następnie znalazły się w interesującym miejscu - SiecioMat Losujący. Tu bardzo sprawnie rozwiązywały łamigłówki i odpowiadały na pytania quizowe dotyczące bezpiecznego poruszania się w Internecie. Oczywiście tego dnia dzięki Sieciakowej Strefie Rozrywki nie zabrakło malowania, gier planszowych. Ponadto z dostępnych materiałów dzieci stworzyły własnego robota. Na koniec sieciakowej przygody wszyscy uczestnicy pikniku otrzymali książeczki na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
Sieciaki na wakacjach” mają na celu edukację dzieci w zakresie bezpiecznego zachowania się w Internecie.

Agnieszka Wróbel
BPG Hańsk

Zapraszamy także do przeczytania artykułu o innych wakacyjnych atrakcjach w BPG Hańsk i do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

Gratulujemy! :)

Jesteś› tutaj: Regionalia BPG Hańsk nagrodzona za "Sieciaki na wakacjach"