Zaczarowana biblioteka w BPG Hańsk

Już czwarty rok Biblioteka Publiczna Gminy Hańsk prowadzi akcję czytelniczą pod nazwą „Zaczarowana biblioteka”, organizowaną w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zaczarowana biblioteka w BPG Hańsk

Celem zajęć jest pobudzenie wyobraźni, zachęcenie dzieci do czytania książek, oswajanie z biblioteką. Co dwa tygodnie bibliotekarki odwiedzają maluchy z miejscowego przedszkola, bądź zapraszają dzieci na organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury imprezy. Przedszkolaki mają okazję nie tylko wysłuchać ciekawych bajek i opowiadań, ale również biorą udział w konkursach i zabawach. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi.

Inauguracja kolejnego roku z książką nastąpiła w piątek 4 października, kiedy to 3. i 4.-latki wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w plenerze. Imprezę rozpoczęła pogadanka dla rodziców o wartości czytania dzieciom. Następnie odbyło się ognisko, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne. Imprezę zakończyła niespodzianka – przejazd bryczką.

Kolejne spotkanie z czytaniem miało miejsce w GOK-u w Hańsku. W zajęciach wzięły udział 4 grupy maluchów z miejscowego przedszkola. Gościem specjalnym była Bogusława Górska, która przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Była inscenizacja „Lokomotywy”, wspólne czytanie wierszy „Paweł i Gaweł”, „Chory kotek”, „Żuk”, a także zabawy, tańce i śpiewy.

Głównym celem zajęć dla przedszkolaków jest zachęcenie dzieci do czytania, skojarzenie książki z ciekawą i przyjemną alternatywą spędzenia czasu wolnego, odciągnięcie maluchów od telewizji i Internetu. Akcję „Zaczarowana biblioteka” prowadzi bibliotekarka Agnieszka Wróbel we współpracy z przedszkolankami Barbarą Koroną, Teresą Głogowską, Alicją Łapińską oraz Iwoną Gołdyn.

Agnieszka Wróbel
BPG Hańsk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

Jesteś› tutaj: Regionalia Zaczarowana biblioteka w BPG Hańsk