XXXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

W piątek, 8 lutego br., w Tarnogrodzie odbył się XXXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych, który trwał 3 dni. 16 zespołów teatralnych z województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego zaprezentowało swoje widowiska na deskach tarnogrodzkiej sceny. Wśród uczestników Sejmiku wystąpił także zespół Seniorzy z Gminy Urszulin prezentujący obrzęd „Wesele”. W przedstawianych scenkach zaprezentowano miejscową gwarę i charakterystyczne zwroty językowe.
Występ podczas XXXVIII Międzywojewódzkiego Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Tarnogrodzie był nagrodą z tytułu zajęcia przez zespół Seniorzy z Urszulina II miejsca na Powiatowym Przeglądzie Scenek Obrzędowych w Gminie Hańsk.

XXXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych

Źródło: GBP Urszulin

Jesteś› tutaj: Regionalia XXXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych