Wielokulturowość Włodawy na wykładach UTW

W czwartek, 9 stycznia, w bibliotecznej sali naukowej odbyło się pierwsze w nowym roku kalendarzowym 2014 spotkanie uczestników Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem gościł z wykładem „Wielokulturowość Włodawy na podstawie religii” dr Marek Bem.

Wielokulturowość Włodawy na wykładach UTW

W nawiązaniu do obchodów 480-lecia nadania praw miejskich Włodawie wykładowca przybliżył słuchaczom historię miasta. Szczególnie interesujące było omówienie tematyki wielokulturowości w kontekście nie tylko wydarzenia kulturalnego, ale też w wymiarze społecznym i ekonomicznym.
Prezentacja tematu okazała się na tyle interesująca, że słuchacze umówili się z dr. Markiem Bemem na kolejne spotkanie, które dotyczyć ma rodów arystokratycznych i magnackich związanych z Ziemią Włodawską.

Uczestnicy obejrzeli też film „Miasto Trzech Kultur” dotyczący drugiej edycji festiwalu (1999 r.), stanowiący pierwszą część cyklu zrealizowanego przez Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego „Festiwal Trzech Kultur. Kronika Filmowa.”

Małgorzata Zińczuk

Wielokulturowość Włodawy na wykładach UTW Wielokulturowość Włodawy na wykładach UTW

Jesteś› tutaj: Regionalia Wielokulturowość Włodawy na wykładach UTW