Zaproszenie na wernisaż fotografii Mateusza Baja "Tutejsi"

zaprasza do Galerii „Na Parterze”
na wernisaż wystawy prac fotograficznych

Mateusza Baja "Tutejsi"

który odbędzie się
w piątek 7 marca 2014 r. o godz. 17.30

Tutejsi - wernisaż fotografii

W programie wernisażu:
- spotkanie z Mateuszem Bajem – autorem eksponowanych fotografii
- mini-koncert Komische Pilze

Wystawa Tutejsi – to fotograficzna relacja Mateusza Baja o mieszkańcach pogranicza polsko-białorusko-ukraińskiego. To niekonwencjonalna opowieść przedstawiająca zdjęcia sąsiadów, których rozdzieliła II wojna światowa i ustanowione wówczas, sztuczne w odczuciach ludzi, granice. Bohaterami są zwykli mieszkańcy okolic Włodawy, Tomaszówki i Szacka.

Wystawa jest efektem wspólnej pracy Mateusza Baja z doświadczonym, uznanym w świecie fotografem dokumentalistą Tomaszem Tomaszewskim w ramach programu „1/1 Mistrz i Uczeń” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ‘ę’ oraz Fundację LOTTO Milion Marzeń.

Autor wystawy o sobie:
Jestem dziennikarzem i fotografem dokumentalistą. W przeszłości związany byłem z mniej lub bardziej poczytnymi tytułami. Urodziłem się i wychowałem się na Polesiu Zachodnim. Foto dziennikarstwo pokochałem poprzez zdjęcia publikowane w nieistniejącym już “Magazynie Gazety”. Fotoreportażu uczyłem się od Andrzeja Zygmuntowicza w Zakładzie Fotografii Prasowej na Uniwersytecie Warszawskim. W programie "1na1", w ramach którego realizuję projekt "Tutejsi", moim mistrzem jest wybitny polski fotograf Tomasz Tomaszewski

Tutejsi - wernisaż fotografii

Media o Mateuszu Baju (w wyborze):

Aż siedmiu Polaków w finale Sony World Photography Awards 2014!

Zdjęcie Mateusza Baja z Włodawy w finale konkursu Sony World Photography Awards!

Artysta z Włodawy w dziesiątce laureatów programu „1/1 Mistrz i Uczeń”

Zdjęcia roku według Sony. Polacy walczą o zwycięstwo w prestiżowym konkursie

Fotograf z Włodawy w finale prestiżowego konkursu

Polacy w finale Sony World Photography Awards 2014

Małgorzata Zińczuk

Relacja z wernisażu na żywo on-line dostępna w zakładce STREAMING.

Jesteś› tutaj: Wydarzenia Zaproszenie na wernisaż fotografii Mateusza Baja "Tutejsi"